Herbalife Ironman 70.3 Gdynia 2015 - Wyniki

Jeden z najlepszych triathlonistów na świecie – Nils Fromhold wygrywa w pierwszych w historii Polski zawodach z cyklu IRONMAN® 70.3®. Drugi na mecie zameldował się reprezentant Ukrainy Anton Blokhin. Trzecie miejsce zajął Miłosz Sowiński. Wśród kobiet najlepsza okazała się Diana Riesler z Niemiec, z ponad dziesięciominutową przewagą nad Polkami – Pauliną Kotficą i Ewą Komander. W zawodach wzięło udział ponad 1800 triathlonistów.

W wyścigu na dystansie SPRINT zwyciężył Kacper Stępniak, dominując na trasie już od chwili wyjścia z wody.

Swój debiut w triathlonie zaliczył Jasiek Mela, społecznik i podróżnik. Trasę kolarską oraz półmaraton pokonał przy pomocy protez ortopedycznych. Na mecie został powitany owacją na stojąco, przez kibiców zgromadzonych na mecie. W zawodach wzięli udział m.in.: aktorzy, Karolina Gorczyca i Jakub Wesołowski, prezenterzy Beata Sadowska i Maciej Dowbor, oraz wielokrotna mistrzyni świata w kick-boxingu, posłanka Iwona Guzowska.

Herbalife Triathlon Gdynia 2014 - Wyniki

Herbalife Triathlon Gdynia 2014 już za nami i przeszedł do historii polskiego triathlonu. Zawody ukończyło ponad 1300 zawodników z 20 krajów świata. To największa tego typu impreza w Polsce. Wygrał aktualny rekordzista świata na dystansie Ironman, Andreas Raelert z Niemiec. Drugie miejsce zajął Massimo Cigana z Włoch. Zwycięzca trzech edycji Herbalife Triathlon, Ukrainiec Anton Blokhin tym razem musiał zadowolić się trzecim miejscem. Wśród kobiet najszybsza okazała się ubiegłoroczna zwyciężczyni Maria Cześnik, która przekroczyła linię mety przed Camille Lindholm. Trzecie miejsce, tak jak w 2013 roku zajęła Ewa Bugdoł.

W Herbalife Triathlon Gdynia wystartowały Ambasadorki imprezy: Kasia Glinka, Karolina Gorczyca oraz Agnieszka Sikora-Paw. Kasia Glinka wzięła udział w rywalizacji na dystansie sprinterskim, która odbyła się w sobotę. Do pokonania miała 0,75 km pływania, 20 km na rowerze oraz 5 km biegu. Pomimo upadku na trasie rowerowej udało jej się ukończyć zawody z dobrym czasem – 1:49:05. Karolina Gorczyca i Agnieszka Sikora-Paw wzięły udział w zawodach na dystansie długim. Karolina Gorczyca zrealizowała założony cel, czyli czas ponieżej sześciu godzin (5:49:55). Agnieszka Sikora-Paw na trasie pozdrawiała kibiców i na metę wbiegła bez żadnych oznak zmęczenia z uśmiechem na ustach z czasem 6:46:08.

Konsultant Herbalife ds. Fitness

Nowym konsultantem Herbalife ds. Fitness został Tomasz Brzózka. Jest to bardzo znany trener personalny, zawodnik, mentor celebrytów oraz autor popularnej Książki "Fitness dla Mężczyzn". w której przekonuje, że fitness to filozofia życia, wykorzystująca ćwiczenia do zdobycia pozytywnej energii, pracy nad swoim wizerunkiem oraz uzyskaniem tak potrzebnej w dzisiejszym świecie pewności siebie. W książce zawarte są informacje o odpowiednim żywieniu, relaksie i regeneracji oraz szczegółowa prezentacja i wizualizacja ćwiczeń, treningów oraz cyklów treningowych.

Tomasz Brzózka - Konsultant Herbalife ds. Fitness
, trener osobisty, instruktor kulturystyki i fitness. Absolwent AWF w Warszawie oraz SWPS w Sopocie (psychologia sportu pozytywnego). Fitnessem zajmuje się profesjonalnie od 2000 r. Wywalczył srebrny i brązowy medal na mistrzostwach Polski w kulturystyce i fitness. W 2009 r. został finalistą mistrzostw Europy w Bratysławie, zdobywając piąte miejsce. Jest półfinalistą mistrzostw świata COMO 2009..

Herbalife Triathlon Gdynia 2014

Ambasadorki Herbalife Triathlon Gdynia 2014Znany jest już termin zawodów Herbalife Triathlon Gdynia 2014, które odbędą się w dniach 8-10 sierpnia 2014. Rok 2014 został ogłoszony rokiem kobiet w triathlonie. Ambasadorami imprezy zostały same kobiety. Są to trzy znane aktorki Małgorzata Foremiak, Katarzyna Glinka i Karolina Gorczyca oraz Agnieszka Sikora-Paw ze Skórcza w Borach Tucholskich, którą na ambasadorkę wybrała społeczność triathlonowa w konkursie internetowym. Wszystkie panie już rozpoczęły przygotowania do sierpniowych zawodów pod okiem Piotra Nettera. Do pokonania będą miały dystans długi, który odbędzie się w niedzielę.

W nieco ponad miesiąc od otwarcia zapisów do Herbalife Triathlon Gdynia na dystansie długim, limit 1500 zawodników został wyczerpany. Razem z ambasadorkami wystartuje 1500 amatorów z 16 krajów, w tym rekordowa liczba 147 pań. W ubiegłym roku wystartowały 63 kobiety.

Herbalife Triathlon Gdynia 2013 - Wyniki

1300 zawodników z 14 krajów wzięło udział w zawodach Herbalife Triathlon Gdynia. To największa tego typu impreza w Polsce. W zawodach triumfował reprezentant Ukrainy Wiktor Zjemcew. Uzyskał on czas 4.01:29. Drugi był również Ukrainiec Anton Błochin, a trzeci był Mikołaj Luft. Wśród pań najlepsza była Maria Cześnik. Wśród ambasadorów triathlonu, pierwszy na mecie był aktor Robert Rozmus, uzyskał czas 5:13:52. Kolejny był Maciej Stuhr i Piotr Kraśko.

Uczestnicy zawodów wyruszyli z plaży Śródmieście na prawie dwukilometrową trasę pływacką Zatoką Gdańską. Następnie musieli pokonać na rowerach trzy 30-kilometrowe pętle prowadzące ulicami Gdyni i Rumi, przejeżdżając m.in. przez obszar przemysłowo-portowy. Na koniec zawodnicy przebiegli jeszcze cztery ponad pięciokilometrowe pętle w centrum miasta. Meta znajdowała się przy Akwarium Gdyńskim.

Herbalife Triathlon Gdynia aż na trzy dni zawładnął miastem. Już w piątek spacerując po Bulwarze Nadmorskim można było natknąć się na zawodników paradujących w piankach. Tego dnia przed południem odbył się oficjalny trening pływacki, ale nie dla wszystkich takich wysiłek był wystarczający. Po południu ruszyli na gdyński deptak, aby biegać, wykonywać ćwiczenia rozciągające, a dużym powodzeniem cieszyły się również plenerowe siłownie, w których uczestnicy triathlonu chętnie ćwiczyli.

Do pomocy w organizacji zawodów zaangażowało się 700 osób, w tym 500 wolontariuszy. Nad bezpieczeństwem pływających czuwało 60 ratowników. Wszyscy chętni, którzy oglądali sportową rywalizację, mogli skorzystać z przygotowanych na trasie siedmiu stref kibica.

Zwycięzcy w kategorii kobiet oraz mężczyzn otrzymali po pięć tysięcy dolarów, natomiast zawodnicy, którzy zajęli kolejne miejsca na podium premie w wysokości odpowiednio dwóch tysięcy i tysiąca dolarów.

Herbalife Sponsorem odżywczym Cristiano Ronaldo

Herbalife nowym Oficjalnym Sponsorem Odżywczym międzynarodowej gwiazdy piłki nożnej, Cristiano Ronaldo.

Poniżej oficjalny komunikat prasowy.
Herbalife - światowa firma dostarczająca produkty odżywcze , została oficjalnym sponsorem odżywczym światowej sławy piłkarza Cristiano Ronaldo. Portugalski piłkarz grający dla hiszpańskiego klubu Real Madryt jest uznawany za ikonę sportu i jednego z najlepszych zawodników na świecie. Herbalife zamierza współpracować z piłkarzem, aby udoskonalić i zoptymalizować jego osobisty program żywieniowy oraz dostarczyć mu pełnej gamy przeznaczonych dla sportowców produktów odżywczych . Pięcioletni , opiewający na wiele milionów dolarów kontrakt z Ronaldo obejmuje globalne prawa reklamowe i wspólne działania promocyjne. Jest to również , zarówno dla Herbalife, jak i Cristiano Ronaldo, okazja do stworzenia nowej linii produktów odżywczych dla sportowców pod wspólną marką .

Gorąco wierzę w znaczenie właściwego i dopasowanego do moich potrzeb odżywiania, tak na boisku , jak i poza nim. Cieszy mnie współpraca z Herbalife, firmą, która podziela moją pasję oraz wnosi ogromne doświadczenie i wiedzę w dziedzinie odżywiania sportowców” - powiedział Ronaldo. "Cristiano Ronaldo jest jednym z najlepszych piłkarzy na świecie, osobą która podziela nasze przekonanie , że właściwe odżywianie jest podstawą zdrowego, aktywnego życia oraz stanowi klucz do osiągnięcia przewagi w konkurencyjnym świecie sportu zawodowego . Cieszymy się z możliwości , jakie ta współpraca niewątpliwie przyniesie Herbalife i naszym Niezależnym Dystrybutorom ” - powiedział Michael O. Johnson, prezes i dyrektor generalny Herbalife.

Porozumienie to jest częścią szerszego programu sponsorskiego Herbalife, mającego na celu propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia. Ronaldo dołączy do ponad 100 sponsorowanych przez Herbalife sportowców i drużyn piłkarskich na całym świecie, takich jak LA Galaxy w USA, FC Pumas w Meksyku, brazylijski zespół Botafogo, FC Spartak Moskwa w Rosji oraz reprezentacje piłki nożnej z Belgii i Wenezueli.